okeyTürkiye nin en iyi okey oyununu bizlerle oynamaya ne dersiniz ?

Katlamalı Okey Oyunu Nasıl Oynanır?

Katlamalı Okey Oyunu Nedir ve Kuralları Nelerdir?

Okey oyunu günümüzde en çok oynanan oyunların başında gelmektedir. Bu okey oyunu sayesinde insanlar boş zamanlarında hem oyun oynayıp hem de eğlenerek vakit geçirken bir yandan da yarışmalar düzenlediler. Günümüzde genç ya da yaşlı demeden yediden yetmişe herkesin eğlenerek keyif alarak oynadığı bu oyun ile arkadaşlarınızla oynayarak eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Katlamalı okey oyununu oynamız için belli başlı malzemelere ihtayaç vardır. Bu malzemeleri alarak okey oyununu oynayabiliriz.

Okey oyunu malzemeleri ise zar, taş ile 4 adet tahta veya plastik ıstakadır. Bu malzemelerı aldıktan sonra üç arkadaşınızla severek bu oyunu oynayabilirsiniz

Okey oyunu günümüzde çok degişik çeşitlerde oynanmaktadır. Bu değişikliklerle beraber oynan oyun kuralları değişirken farklı zengin çeşitleride bulunmaktadır. Bunlardan biriside katlamalı okey oyunudur. Bu oyunda rakibinizle kendi takımınız arasında hoş ve heycanlı bir rakabet bulunmaktadır. Rakibimiz perler halinde belli sayıları açarsa sizinde bu sayı toplamından en az bir fazlasını açmanız gerekecektir. Mesela rakibiniz 4 adet çift taş açtıysa sizinde bunu geçebilmek için 5 adet çift taş açmalısınız. Perler halinde açılan taşlara örnek vereceksek karşınızdaki oyuncu 103 adet taş açtı ise sizinde sizinde 104 adet taş açıp rakbiniz olan o oyuncuyu geçmelisiniz.


Yazar: admin

Görüntüleme: 1277 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 13 Kasım 2022

Cevap bırakın