okeyTürkiye nin en iyi okey oyununu bizlerle oynamaya ne dersiniz ?

Renkli Okey Oyunu Nasıl Oynanır?

Renkli okey oyunu düz okeyin değişik türü olup farklı bir takım özellikleri bulunmaktadır. Kişi oyuncuların belirleyeceği renklere göre kırmızı, sarı, siyah ya da yeşil gibi taşları grup halinde bitirirse iki misli ceza verilir. Eli biten oyuncu ortaya attığı taş siyah ise oyunun başında okey rengi olarak siyah renk söylenmemiş ise oyunu kaybeden kişiler ikimizden ceza puanı alırlar.

Renkli okey oyununda kullanılacak diğer yöntemde sayı düşme olayıdır. Belirlenmiş en üst limitler her elin sonunda alınmış olan ceza puanına göre puanlar silinip kim ilk olarak sıfıra ulaşmışsa oyunu kaybetmiş olur. Renkli okey oyunda gösterge ile de ceza verilmektedir. Oyunun başında oyuncular dikkatli olması gerekir çünkü göstergeli taş elinize gelmiş ise bunu oyunun başında söylemelisiniz. Gösterge yaptığınızda rakibin ceza puanı silinip rakibinizi sıfıra yaklaştırmış olursunuz.

RENKLİ OKEYDE HIZLI BİTME TAKTİĞİ VARMIDIR?

Renkli okey oynarken aklınızda bulunması gereken püf nokta göstergedir. Taşlar dağıtıldığında gösterge varmı yokmu kontrol edilmeli var ise ilk elde bunu gösterip rakiplerinize ceza aldırabilirsiniz.


Yazar: admin

Görüntüleme: 1459 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 29 Ekim 2022

Cevap bırakın