okeyTürkiye nin en iyi okey oyununu bizlerle oynamaya ne dersiniz ?

Klasik Okey Oyunu Oyna

Klasik Okey Oyunu Nasıl Oynanır?

Kalsik okey oyununu oynamak için sayfa menüsünde iki adet başlama yani Play tuşu bulunmaktadır o tuşa tıklayara oyuna başlıyorsunuz. Üzerinde kupa resmi bulunan play tuşuna tıkladığımızda 11, 21, 31, 41, 51 ve 61 rakamlarına tıklayarak kaç el oynamak istediğinizi belirterek oyuna başlıyorsunuz. Resimlerin yanındaki sayı sıfır olana kadar oyun oynanıyor Sıfır olan oyuncu oyunu kaybetmiş oluyor. Oyun sonunda en yüksek sayıyı yakalayan oyuncu oyunu kazanmış oluyor.

– Oyun ekranında yalnızca sizin ıstaka ve bot olan rakipleriniz resmi görünmektedir. Rakipleriniz gerçek oyuncu değildir yalnızca bilgisayar bot oyuncularıdır.

– Masanın ortasında bulunan taşlar oyunda kullanılacak taş adedi ile okey taşının hangisi olduğunu göstermektedir. Örnek vermek gerekirse sarı 12 varsa sarı 13 okeydir.

– Ortadan taş alabilmek için 47 yazan taşın üstüne tıklayınız daha sonraki taş dönüşlerinde 46, 45, 44 gibi sayılar düşmektedir.

-Istakanızda işinize yaramayan taşları sağ alandaki kare taşın üstüne sürükleyip bırakınız. Botlarda aynı şekilde işe yaramayan taşları sağ alana bırakmaktadır.

– Istakanızda bulunan taşları sıralı ya da düz perler şeklinde oluşturunuz. sıralı perleri soldan sağa doğru düzgün şekilde diziniz. örnek ( 1, 2, 3, 4 ya da 12, 13, 1 şeklinde diziniz diğer türlü 5, 4, 3, 2 şeklinde dizmeniz durumunda uygulama oluşturdunuz sıralamayı kabul etmez.

– Sıraladınız her bir per arasında bir taşlık boşluk bırakınız.

– Perleri tamamladıktan sonra el açıp bitmek için son taşınızı masa ortasında yer alan OKEY taşı üzerine koyup oyunu bitiriniz.


Yazar: admin

Görüntüleme: 1034 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 26 Haziran 2023

Cevap bırakın